K-kontrol

K-KONTROL® – stavební systém

Stavební systém K-KONTROL® je univerzální systém pro řešení konstrukcí stěn, stropů i střech různých typů staveb. Jeho základním konstrukčním prvkem je samonosný sendvičový panel, a proto se řadí mezi tzv. SIP (structural insulated panel) systémy. Panel se skládá ze dvou OSB desek a izolační výplně ze stabilizovaného samozhášivého polystyrenu EPS. Má výborné tepelně izolační vlastnosti. Lze jej variabilně, ale přitom velmi jednoduše, používat. Ve všech fázích stavby je K-KONTROL® šetrný k životnímu prostředí.

K-KONTROL® můžeme využít pro výstavbu rodinných a bytových domů, pro opláštění sportovních hal, výstavbu administrativních budov, ubytovacích objektů, chat a rekreačních objektů. Lze jej navrhovat jako jediný systém pro celou stavbu nebo díky jeho kompatibilitě jako jednotlivé stavební konstrukce v kombinaci s jinými systémy.

Použití stavebního systému K-KONTROL® při výstavbě české polární stanice v extrémních klimatických podmínkách Antarktidy dává nejlepší doporučení pro jeho použití při realizaci energeticky úsporných, nízkoenergetických či dokonce pasivních staveb, a to doslova po celé Evropě.

Více informací